Amikor megnéztem a pécsi moziünnepes felhozatalt és elolvastam, hogy melyik film miről szól, sejtettem, hogy nekem a Gengszterek fogadója fog leginkább tetszeni. És így is lett – minden percét élveztem – ez pedig azért ritka.
De egyszerűen annyira jól van benne eltalálva az érzelmes és a vicces részek aránya, hogy az végig szórakoztató. Emellett mindkét típusból jó minőséget kap a néző: a humoros jeleneteken kivétel nélkül mosolyogtam, vagy nevettem (ez utóbbit töbször), a drámai momentumok pedig, nem voltak túl csöpögősek, de mégis megadták az egyébként egészen könnyed film súlyát.
A szereplők közül egy nevet szeretnék kiemelni: Mads Mikkelsen-ét. Igazán rászolgált, nem csak az itteni játéka, hanem a Zöld hentesekben és az Ádám almáiban nyújtott alakítása miatt is. Három teljesen különböző karaktert hozott remekül. Ezentúl oda fogok figyelni a nevére a stáblistákon és megpróbálom majd beszerezni más filmjeit is. De azt azért, meg kell jegyeznem, hogy nem csak ő volt jó, hanem a másik három főszereplő is. Igazán jó kis banda ez! Mind a négy karakter érdekes, és a visszaemlékezéseikből a múltjuk egy-egy részletét is megismerhetjük.
A műfaji keveredés eredménye, hogy olyan jelenetek láthatunk, amiket egy átlagos gengszterfilmben sosem. Ott van például a tojásfújás vagy a fürdőzés. Igazán hangulatos pillanatok ezek és nem lógnak ki semmilyen szempontból.
Negatívumok terén viszont meg kell jegyeznem, hogy kicsi talán kevéssé voltak „gengszteresek” a párbeszédek. Ezt úgy értem, hogy több Blöffre vagy Kutyaszorítóbanra hajazó dialógusra számítottam. De ezen túltettem magam, és betudtam annak, hogy ezek a fiúk már a bűnözői életüket maguk mögött tudó és megnyugvásra vágyó gazfickók. Ezen kívül viszont más gyenge pontot nem igazán tudok felsorolni, tényleg mindennel meg voltam elégedve. Tulajdonképpen a kedvenc műfajaim koktélját kaptam meg egy műben, jó színészi játékkal és kellemes történettel kiegészítve. Mi kellhet még? Az újranézés. Amint lesz rá lehetőségem, mindenképpen újra fogom nézni, már csak a remek feelgod hangulata miatt is.
Anders Thomas Jensen pedig most már végképp bekerült azon rendezők illetve írók közé, akikre erősen odafigyelek. Százalékos értékelés: 86%
-dzsolt7-